چگونه تا زمانی که زنده هستید یک زندگی شاداب و با نشاط داشته باشید.(قسمت دوم)

جوان بمانید قسمت دوم

ادامه

13- این که خصوصیات ژنیتکی یا ارثی شما را مستعد بیماری قلبی یا دیابت و یا محتاج شلواری به بزرگی چتر نجات می کند به این معنی نیست که نمی توانید اثرات آن ژن ها را کاهش دهید. یکی از مطالب اصلی که به شما خواهیم آموخت این است که با وجود آن که نمی توانید ژن های خود را تغییر دهید ولی می توانید آن چه را که باعث خاموش یا روشن شدن آنها می شوند و یا نحوه بروز انها را تغییر دهید هر ژن مهاجم و زیان بخشی لازم نیست که روشن شود و تمام ژن های خواب و محافظت شده شما نبایستس که همواره خفته بمانند. اگر مانند یک شهر ، گزینه های پیش روی خودتان را بشناسید ، می توانید با ظرافت نقایص را جبران کنید.

14- با وجود آن که بعضی از شهرها ، در صورتی که خوب اداره نشوند ، می توانند تخریب شوند اما شهرهای دیگر چنانچه منابع درست و سرمایه گذاریها در دسترس باشند می توانند باقی مانده و احیا شوند. شما هم به همین طریق می توانید با وقار و با اشتیاق همراه با زیر ساختارهایی که اساسا قدیمی تر هستند زندگی کنید. شما در این مطلب راههای بسیاری را برای اداره کردن کلان شهر شخصی خودتان فرا خواهد گرفت. خوهید دید که سیستم ایمنی شما نیروی پلیس بدن شماست. سرخرگ های شما مثل جاده هایی هستند که می توانند بند بیایند، مسدود شوند و یا به خاطر سال ها استفاده نادرست فرسوده شوند. مغز شما همانند شبکه انرژی برق است که نیروی کل شهر را تدارک می کند، اگر اجازه دهید که شاخه های فشارهای عصبی روی خطوط انتقالی برق بیفتد، این شبکه انرژی می تواند دچار اختلال شود. پوست شما در بسیاری از موارد مثل پارک ها و فضای سبز شهر است که در ایجاد حس کلی زیبایی و شور و شوق مشارکت می کنند. چربی شما چه؟ گورستان زباله است.

15- شما چه؟ خودتان را شهرداری فرض کنید که قدرت تمام تصمیم گیرهای را که در مورد آنچه که برای شهر بیولوژیکی شما بهترین است در اختیار دارید.

16- هدف نهایی ما فقط این نیست که شهر بیولوژیکی شما را از تخریب کلی نجات دهیم ، یا به عبارت دیگر نگذاریم که بمیرد. بلکه هدف ما اینست که بدن شما را در بالای فهرست ده شهر اول دنیا برای زندگی کردن قرار دهیم و این که آن را با نشاط و امروزی کنیم، همراه با منابع فراوان و مدیریت خوب برآن منابع. شاید مهمترین هدف این باشد که بدن شما را توانا کنیم تا خودش را با مواقع تغییر و احیای خود سازگار کند.

17- چطور شما خود و تمام چیزهای که روی آن تاثیر دارد را خواهید شناخت؟ در اینجا می خواهیم آن را به شما معرفی کنیم: علم به 14 فرایند اصلی اشاره کرده است که تقریبا تمام آنچه را که ما به عنوان پیری تجربه می کنیم به پیش می برند. این عوامل پیری – از فرسودگی گرفته تا بهم خوردن تعادل بین ناقلین عصبی – نشان دهنده ابزارهایی هستند که شما برای رسیدن به آنچه که واقعا خواستار آن هستید ، یعنی : کمک کردن به بدنتان که جوانتر و قویتر زندگی کند و این که بیشتر از یک آهوی جوان انرژی داشته باشد، به آنها نیاز دارید.

18- در سرتاسر این مطلب با این علت های پیری و بویژه قسمت هایی با عنوان عامل اصلی پیری در بین فصل های مطلب مواجه خواهید شد. دقیقا متوجه خواهید شد که چطور این عوامل اصلی پیری روی قسمت های مختلف بدن اثر می گذارند و نیز پشنهاداتی خاص و عملی در این مورد که چطور بتوانید تاثیرات آنها را خنثی کنید، خواهید یافت.

نمایی از شهر بدن ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید